View Single Post
Old 14-11-2004, 23:38   #1
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default Czy wilczak jest dla mnie? A ja dla wilczaka? :-)

Witajcie!
Od jakiegoś czasu fascynują mnie wilczaki, ale nei wiem, czy byłabym odpowiednią właścicielką dla takiego psa. Proszę o pomoc!!
W tym roku zamierzam zdawać na weterynarię na SGGW, ale po roku przenoszę się do Toronto i tam bedę dalej studiować. Jako studentka będę poza domem tylko kilka godzin dziennie, lecz podczas mojej nieobecności z psem będzie ktoś przebywał.
Poszukuję psa, który współpracowałby z człowiekiem, najlepiej żeby był to pies "jednego pana," który jednak akceptowałby całą rodzinę, nie był agresywny w stosunku do małych dzieci (oczywiście zabawa pod nadzorem, ale pies nie wychowywał by się z nimi, dopiero gdy był by już dorosły)i innych zwierząt. Gdy planowana suczka będzie miała ok. pół roku, kupimy jeszcze wyżła niemieckiego. Kontakt z innymi zwierzętami to kwestia wychowania psa, ale są przecież wrodzone zachowania. Szczególnie chodzi o koty. Chciałabym, żeby NIE BYŁ to pies o wielkich skłonnościach do agresji, ale także nie chcę mieć psa typu spaniela. Chcę, by nadawał się do szkolenia na PT (mam owczarka niemieckiego z PT1 i 2 i PO 1 i 2, lecz mieszka on już z rodzicami), ale nie koniecznie na PO. Chciałabym, by był to najlepiej nadający się do klasy użytkowej - nie pies - zabawka. Niech to bedzie pies aktywny, lubiący spacery 2-3 godzinne, bieg przy rowerze i koniu czy z narciarzem. Jeśli chodzi o sierść, nie chcę, by był szorstkowłosy - bardzo długa sierść, wymagająca ciągłej pielęgnacji także nie wchodzi w grę. Linienie nie jest wielkim kłopotem. Chcę, by pies miał w sobie.. "charakter" - nie podobają mi się zwierzęta "słodkie" i poddające się bezwarunkowo właścicielowi. Oczywiście pies powinien nadawać się do wychowania, ale nie był ślepo posłuszny. Bardzo ważne jest dla mnie to, by pies nie tylko "ładnie wyglądał," ale coś potrafił. Najbardziej interesują mnie psy średniej wielkości, do ok. 70 cm. Wszelkie teriery nie wchodzą w grę.
Proszę o pomoc! Czy myślicie, że wilczak to pies dla mnie? Nie chciałabym krzywdzić go przez jakieś moje niedociągnięcia czy brak predyspozycji.. Ewentualnością byłby rodezjan, ale wilczak jest stanowczo na pierwszym miejscu! Znacie dobrze swoje wilczaki - powiedzcie, czy byłby u mnie szczęśliwy? Proszę o pomoc.:-) Będę tu codziennie zaglądać
leśniczyna
leśniczyna jest offline   Reply With Quote