View Single Post
Old 16-02-2009, 15:35   #14
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default To je snad vtip ne?!

Tak já Ti teda taky něco řeknu. King se měl na Suchdole dobře. Eva pro něj dělala první i poslední, aby se měl King co nejlépe. Jestli někdo snáší nebo nesnáší kotec je věcí výchovy. Zastávám názor, že ve 12 letech výrazně měnit zvyky psa, pokud to vyloženě není bezpodmínečně nutné, není potřeba, je to pro psa stres (což King měl velký a já smekám,jak to Eva a King zvládli), ale pes se musí přizpůsobit. Polemiky o tom, kde je psovi lépe, zda v kotci nebo doma s rodinou nechme stranou, protože je to mnoho úhlů pohledu.
Psát ale o Rudovi Desenském, a jeho smečce a dát to navíc jako vzor, je pro mne ovšem vrcholná kravina. Každý zkušený kynolog nebo člověk, který kdy se psy dělal, pokládá jeho metody za výsměch a výsledky jeho práce každý zná. A jen hlupák si může brát jeho a jeho psy za vzor. Nemluvě o tom, že to je člověk, který nepracuje, a z dotací jeho přisluhovačů se platí Vlčáry, kde on žije. Takže výsledky jeho práce na to, že defacto se psy žije a nedělá nic jiného, jsou taky k ničemu. To jsme ale opravdu hodně off topic. Nevím, jak dlouho se mezi čsv a vůbec mezi psy vyskytuješ, ale soudím dle toho, co píšeš, že moc dlouho ne. Až pochopíš etologii a spoustu věcí kolem ní, můžeš napsat více. Od člověka, který sympatizuje s RD jsem ani nic jiného nečekal....
Navíc, mne daleko více připadá jako týrání situace, která u Vlčárech panuje, daleko více mi připadá jako týrání dávat dospělého psa čs. vlčáka k vlku do výběhu, nebo podmínky, ve kterých jsou psi na Vlčárech drženi. Více k tomu není co dodávat.
Jenik jest offline   Reply With Quote