Thread: Srst
View Single Post
Old 27-03-2009, 09:08   #23
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Můžu se taky přidat. Nepřidávám žádný olej, pouze střídám tak ze dvou třetin maso (pštros, kuřecí, případně co se vyskytne, takže občas i srnčí atd.) jinak zelenina a vývary občas a většinou jednou denně granule Pro plan. Mluvilo se tu o průjmech... když to tak vezmu, tak jednou týdně ho má Akkon taky, ale řešil jsem ho ze začátku. Teď to hlídám a pokud je to max. jednodenní beru to jako pročištění organizmu. Jinak stačí dát např. maso se srstí a najednou je průjem tentam. Krmíme jak už jsem zmínil syrovým masem a to samé vejce, tvaroh a jogurt. Ohledně srsti mi asi nepřísluší ji hodnotit, ale asi není zanedbatelní, že pes bývá většinou venku a podle toho se zařídil.
Průjem bývá většinou u psů, co baští granule nebo nekvalitní konzervy. Nebo zejména, pokud se krmí kombinací syrové + granule. Je to dáno tím, že granule se tráví jinak než syrové maso a právě to způsobuje tyto problémy. Pokud má pejsek průjem z vlastní zkušenosti doporučuji rozvařenou rýži (totálně) a živočišné uhí. A čím obyčejnější, tím lepší rýže. Průjmy může způsobovat i jogurt, je proto lepší tvaroh. Já sice problémy nemám, ale manželky zlaťák se posere prakticky po všem. Takže ten má s masem útrum, o olejem taky, žere jen proplanku. Na srst jsou supr právě ty vajíčka, ještě můžu s blížícím se jarem doporučit kopřivy Srst po nich je krásná...
Jenik jest offline   Reply With Quote