View Single Post
Old 19-02-2010, 13:28   #13
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Ovčím chlupy jsou bezva, ale my chtěly vyzkoušet 100% ČiVavu. Kamarád upletl šálu i z Chodského psa. Onehdá jsem kupoval/právě na Křivoklátě/ plstěnou čepici a v ní jsem detekoval pár chlupů čsv. Tak jsem se na to optal prodejce a opravdu prý výrobce má vlčandu, která s chutí uléhá ve stodole na haldu ovčí vlny.

No a plsť se dělá tak, že se poskládají chlupy/pro začátek je nejlepší plech do trouby/do řad vedle sebe a pod sebe/s čsv to právě moc nejde/a další vrstvy zase napříč/podle chtěné tloušťky/. Pak se na to položí síťka/nejlepší je ta do oken proti komárům/, a začne se to prolívat horkou vodou, drhnout mýdlem na praní/nejlepší s jelenem/a taky dlaní. Drhnout a tlačit co to dá a do zblbnutí, dokud to nedrží pořádně pohromadě. Trvá to hodiny a na spoustu grifů se přijde praxí. Ve skanzenu V Rožnově na to mají hamr s asi 5 metrovými buchary, na vodní pohon.

Křivoklát nevím nevím. On jeden nikdy neví kdy se kastelánovy zakalí rozum a předvede nějaké vlastní vystoupení a za chvíli se chce družit. Děje se mu to často, ale periodu se v tom vystopovat nepodařilo. Už si nevzpomínáš jak nás vyhazoval na noc z hradu a tebe honil po nádvoří?
Adrian jest offline   Reply With Quote