View Single Post
Old 10-01-2011, 23:17   #36
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Mistrali View Post
TRozumiem, że właściciele wilczaków, którzy znają swoje psy, ich charaktery itp. martwią się o los jednego z tej rasy. Zapewniam jednak, że jestem odpowiedzialną osobą. Dajcie mi szansę
Zupełnie nie zrozumiałaś sensu mojego postu. Nie chodzi o Twoje starania, Twoją odpowiedzialność czy nasze zbiorowe martwienie się o losy psa (póki co, akurat tym powinien chyba martwić się hodowca? ), tylko o specyfikę rasy. Jeśli Twój pies będzie typowym przedstawicielem CSV, to jest duże prawdopodobieństwo, że pomimo nie wiem jakich starań i nie wiem jak dużej Twojej pracy może dojść do konfliktu między nim, a drugim samcem.

Zauważ, że podobnie jak inni, nie piszę że na pewno dojdzie, tylko że może dojść. Wilczaki są mieszanką ONków i wilków i różne cechy przebijają się w poszczególnych osobnikach. Może być tak, że psy polubią się i raz ustalona hierarchia utrwali się na zawsze. Może być tak, że hierarchia zmieni się jak wilczak dojrzeje, a może być i tak, że za jakiś czas będziesz mieć sajgon w domu. I na każdą z tych ewentualności powinnaś być przygotowana.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote